Vadošās pacientu organizācijas tiekas ar veselības ministru Danielu Pavļutu

Lai kopīgi rastu risinājumus Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpes uzlabošanai, šodien pacientu organizācijas, kas apvienojušās, Latvijas pacientu organizāciju tīklā (LPOT), 28.01.2021 tikās ar veselības ministru Danielu Pavļutu.

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar pacientu vakcinācijas kārtību un Vakcinācijas plāna uzlabošanu, sabiedrības veselības pamatnostādnēm un akūtu nepieciešamību palielināt finansējumu veselības aprūpes pieejamībai, tajā skaitā pieejamību uz izmeklējumiem un medikamentiem.

Pacientu organizācijas informēja ministru par aktuālajiem jautājumiem, kas skar plašu hronisko pacientu grupu, kā arī norādīja uz iespējamiem  uzlabojumiem veselības aprūpes nodrošināšanā, kā arī izteica gatavību sadarboties ar Veselības ministriju un tās pakļautībā esošajām iestādēm, lai kopīgi mazinātu gan Covid-19 izplatību un sekas, gan uzlabotu hronisko pacientu veselību.

Sarunā ar pacientiem ministrs apstiprināja, ka ir gatavs pievienoties pacientu organizāciju un Veselības ministrijas noslēgtajām Sadarbības Memorandam, kā arī sadarboties ar pacientu organizācijām individuāli, lai uzlabotu visu pacientu, neatkarīgi no to atšķirīgām diagnozēm un veselības stāvokļiem, dzīves kvalitāti un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, kā arī veicināt sadarbību ar valsts institūcijām un nozares ekspertiem. Mēs, pacienti, ceram, ka ir sadzirdēts lūgums neaizmirst pacientu ar hroniskām slimībām vajadzības, lai nenonāktu citā veselības aprūpes sistēmas krīzē jau tuvākajā laikā.